еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдена дрога во угостителски објекти во Скопје, приведени девет лица

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираат дека на 23/24.05.2024 година од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје е извршена контрола во повеќе угостителски објекти при што од слобода се лишени девет лица, кај кои била пронајдена дрога.

„При преглед кај К.Л. (31), П.З. (31) и Б.Д. (30) пронајдена е бела прашкаста материја, кај Г.Џ. (30), Л.М. (22), Ж.Ј.(33), А.Ш. (27) и А.Н. (22) пронајдена е марихуана, а кај А.Б. (24) пронајдена е дробилка со марихуана.

При контролата е извршено легитимирање и преглед на 59 лица и пет патнички возила,“ велат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителство побарало од надлежните органи од САД, да го спречат објавувањето на „бомбите“ од „Ел Чека“

Редакција

Македонски Телеком со најголеми просечни брзини и најдобри резултати за вкупните перформанси на мрежата

Редакција

Русија повлекува дел од војниците на границата со Украина, дали ќе има деескалација на напнатоста?

Редакција