еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдена е девојката од Албанија, која што беше пријавена за исчезната

21-годишната Енкеледа Чела, студентка од Албанија, која беше пријавена за исчезната, е пронајдена, соопшти МВР.

„Денеска во 18.05 часот во близина на хотел „Белви“ во Скопје полициски службеници од СВР Скопје ја пронајдоа Е.Ч. (20) од Република Албанија, за која од страна на нејзина другарка вчера беше пријавено дека се оддалечила од домот. Е.Ч. е во добра здравствена состојба,“ се вели во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се бара 21-годишната Енкеледа Чела, студентка од Албанија која исчезнала во саботата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Меѓународен бизнис самит во Скопје

Редакција

Центар за граѓански комуникации: Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

Редакција

Превентивни мерки за конго-кримска треска, што е потребно за да не се доведете во ризик

Редакција