еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Села ќе коалицира со Ахмети

Крилото на владејачката Алијанса за Албанците (АА) предводено од Зијадин Села ќе биде дел од коалицијата “Европски фронт“ предводена од владејачката ДУИ на Али Ахмети.

Оваа одлука била донесена на седница на Централното собрание на партијата.

Села информираше дека делегатите одлучиле едногласно, само еден бил против, а четворица биле воздржани.

Тој очекува од неговата партија во идниот парламентарен состав да има мандат за да формира пратеничка група, а за тоа потребни се најмалку пет пратеници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Демократската партија на Турците во Македонија се приклучи на „Европскиот фронт“ на ДУИ

И ДПА на Тачи и ЕДП на Хоџа дел од „Европскиот фронт“ на ДУИ

Фото: Села/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев

Редакција

„Висат“ осум истраги на СЈО

Редакција

Дизелот се намалува за три, бензините за два денари

Редакција