еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Се бара 21-годишната Енкеледа Чела, студентка од Албанија која исчезнала во саботата

На социјалните мрежи е објавен апел за исчезнување на Енкеледа Чела – државјанка на Албанија, која студирала на Економскиот факултет.

„Се бара Ени, другарка ми. Ве молам споделете,“ се вели во апелот на социјалните мрежи.

За исчезнувањето е информирана и полицијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И привремениот бугарски премиер Јанев го потврди новото вето од Бугарија

Редакција

Мерката за гарантирани цени останува до крајот на годината, укината забраната за акции и промоции

Редакција

Фајзер/Бионтек: Нашата вакцина е ефикасна и против мутациите на Ковид-19

Редакција