еМагазин

Tag : исчезнување

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Се бара 21-годишната Енкеледа Чела, студентка од Албанија која исчезнала во саботата

Редакција
На социјалните мрежи е објавен апел за исчезнување на Енкеледа Чела – државјанка на Албанија, која студирала на Економскиот факултет. „Се бара Ени, другарка ми....
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Исчезната е 14-годишната Ринеса, од четвртокот не е вратена дома

Редакција
14-годишната Ринеса е исчезната од четвртокот, а на социјалните мрежи се споделува апел за помош. Доколку имате какви било информации, јавете се на броевите во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицијата приведе пет лица и обезбеди возило како трага за исчезнувањето на Вања Ѓорчевска

Редакција
Полицијата привела пет лица и обезбедила едно возило како трага во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, изјави денеска министерот за внатрешни...
Да помогнеме

Десетти ден е исчезната Рада од Волково, семејството моли за какви било информации

Редакција
Десетти ден е исчезната баба Рада од Волково, која излегла од дома и се упатила во непознат правец. Семејството моли за помош. Фото: Фејсбук...
Да помогнеме

Последен пат виден на „Табановце“: Семејството трет месец го бара 39-годишниот Александар Черговски од Берово

Редакција
Во тек потрага по Александар Черговски, 39 – годишно исчезнато лице од Берово. За Черговски кој живее и работи во Германија, семејството информира дека при...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Се уште се трага по телото: 16-годишно момче се удави во Преспанско езеро по превртена педалинка

Редакција
Итната медицинска служба во Ресен пријавила до МВР дека се превртела педалинка во Преспанско езеро во Претор, на која се возеле три деца, кои по...