еМагазин

Tag : педалинка

Македонија ТОП СТОРИИ

Потрагата заврши: Пронајдено телото на удавеното момче во Преспанско езеро

Редакција
Нуркачки тимови на Единицата за специјални задачи при Бирото за јавна безбедност на МВР го пронајдоа телото на удавеното момче во Преспанското езеро. По два...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Се уште се трага по телото: 16-годишно момче се удави во Преспанско езеро по превртена педалинка

Редакција
Итната медицинска служба во Ресен пријавила до МВР дека се превртела педалинка во Преспанско езеро во Претор, на која се возеле три деца, кои по...