еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Потрагата заврши: Пронајдено телото на удавеното момче во Преспанско езеро

Нуркачки тимови на Единицата за специјални задачи при Бирото за јавна безбедност на МВР го пронајдоа телото на удавеното момче во Преспанското езеро.

По два дена пребарување, акцијата заврши денеска во 14 часот. Телото на 16-годишното момче, ќе биде предадено на обдукција.

Несреќата се случила при возење на педалинка од страна на три деца, од кои двете испливале, а третото се удавило.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Втор ден продолжува потрагата по телото на 16-годишното удавено момче во Преспанско езеро

Фото: Фејсбук/Преспа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицотакис: Да не се прескокне редот за ЕУ перспективата на регионот- прв приоритет решение меѓу Бугарија и Македонија

Редакција

Балканска работа: „Тепачка“ за која земја бил наменет најголем дел од банана-кокаинот

Редакција

Повеќе мажи, 73,6% биле со коморбидитети, детали за починатите од коронавирусот во Македонија

Редакција