еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Собрани се средствата за лекување на Кара, потребни се финансии за лекување на Никола

Докторот Ненад Лазаров информираше дека се собрани средствата зе лекување на Кара, а во тек е собирање на средства за лекување на Никола.

Никола Петрески е дете со аутизам и има 10 години. Никола има потреба од лекување во Атлантис Центарот во Белгија за подобрување на неговата состојба. Никола треба да го посети центарот околу 10 или повеќе пати и затоа ни се потребни вашите донации за да му овозможиме посветла иднина,“ се вели на платформата ecrowd.mk.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Можеме да собереме 20.000 евра: На 12-годишната Кара итно треба да ѝ се дијагностицира ретката болест, а потоа и да се лекува

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убиство во струмичко: Пронајдено тело на маж со видливи повреди

Редакција

Договорот со Фронтекс останува непотпишан поради непризнавање на македонскиот јазик од страна на Бугарија

Редакција

(ВИДЕО) Во скопска Топана приведени две лица, запленети оружје и муниција во импровизирана работилница 

Редакција