еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Судот му ги даде печатите на АА на Зијадин Села

Основниот суд во Тетово донел одлука печатите на владејачката Алијанса за Албанците (АА) да ги добие старо-новиот претседател на партијата, Зијадин Села.

Изминативе денови Судот одлучуваше за тоа кој ќе ја води партијата, отколку истата се подели на две крила, едното предводено од Села, а другото од Арбен Таравари, кој се смета себе си за претседател на партијата, а печатите досега беа кај него.

Крилото на Таравари за престојните избори стана дел од коалицијата “Вреди“, во која се Беса, Алтернатива и Демократскиот сојуз, а Села дел од коалицијата предводена од владејачката ДУИ, “Европски фронт“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таравари и Села нема што да делат, Алијанса за Албанците нема имот, има само две канцеларии под кирија

Кавгата на Таравари и Села стигна на суд: Чива ќе биде Алијансата за Албанците

Фото: Таравари/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжува судењето за „Друмарина“

Редакција

Нови 313 случаи на Ковид-19, оздравени 364, седум починати лица

Редакција

Вучиќ: Србија е најдобар пријател на Македонците, ги сакаме и ништо не бараме од нив, освен да бидеме пријатели и браќа

Редакција