еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Тирон Јајага е нов министер за одбрана, Петровска стана пратеник

Со Министерството за одбрана ќе раководи заменик министерот за одбрана, Тирон Јајага, кадар на поделената Алијанса за Албанците.

Сега веќе поранешната министерка за одбрана, Славјанка Петровска, кадар на СДСМ, стана пратеник.

Јајага ќе биде на оваа функција додека не се избере нова влада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Назим Буши од ДУИ од денеска министер за внатрешни, на Тошковски му заврши мандатот

Пратеникот Талат Џафери останува технички премиер до избор на новата влада 

Фото: Јајага /Фејсбук/МО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И покрај „заканите” од Грција со евроинтегративниот пат на Албанија, градоначалникот од грчката заедница останува во притвор

Редакција

За викендот нестабилно време со пороен дожд, грмежи и ветер

Редакција

Средба на Ковачевски со Вархеји во Скопје: Деблокадата на евроинтеграциите е потреба и сега е моментот за тоа

Редакција