еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Убиениот доктор во скопска Железара има повеќе убодни рани: Детали од Обвинителството

Синоќешното убиството на 67-годишниот доктор во скопска Железара ја вознемири јавноста, а освен од Министерството за внатрешни работи, детали соопшти и Јавното обвинителство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убиен доктор во скопска Железара, телото го нашле синовите

Од таму велат дека на неговото беживотно тело биле констатирани повеќе убодни рани.

На местото на убиството увид извршил јавен обвинител, а телото на починатиот го пронашол неговиот син.

Издадена е наредба за обдукција, како и наредба за прибирање и анализа на сите траги пронајдени на лице место и за обезбедување на снимки од видеонадзор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од безбедносни причини Пендаровски одложи интервју

Редакција

Министерката во заминување, Стефоска: Никој не ме праша за конкретните причини зошто треба да заминам и што е сработено

Редакција

Сергеј Самсоненко купи 5.000 акции од „Жито Полог“

Редакција