еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Утре јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред

Утре, среда (24.04.2024 година),  јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, а Жичницата нема да работи.

„Дежурни од 7 до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и таа во Ѓорче Петров,“ информираат од ЈСП.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ДИК: Излезноста до 17 часот 38,23 проценти, цензусот е извесен

Редакција

Досега попишани 711.418 лица, 221.268 домаќинства и 297.085 станови

Редакција

Ловџии му го убиле кучето на штипјанец

Редакција