еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото-вест) Маскирани деца го разубавија Скопје за Денот на шегата

За Денот на шегата, 1. Април, овојпат во сопствена режија, граѓаните на Скопје сами си организираа „Априлијада„, а дечињата со нивните маски го разубавија центарот на градот.

Каква беше атмосферата низ објективот на фотографот Игор Бансколиев:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мапа: Коронавирусот се поблиску до Балканот и Македонија

Редакција

Лажни се дојавите за бомби во 87 училишта, градинка и Заводот за рехабилитација во Скопје

Редакција

Дуа Липа ќе им ги плати долговите за струја на жителите на Слупчане: Твитер реакции

Редакција