еМагазин

Tag : Маскенбал

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото-вест) Маскирани деца го разубавија Скопје за Денот на шегата

Редакција
За Денот на шегата, 1. Април, овојпат во сопствена режија, граѓаните на Скопје сами си организираа „Априлијада„, а дечињата со нивните маски го разубавија центарот...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Во „Сириус“ се одржа традиционалниот маскенбал, како дел од карневалските свечености во Струмица

Редакција
Во хотелот „Сириус“ се одржа традиционалниот маскенбал, како дел од карневалските свечености и своевидна увертира во утрешната интернационалната карневалска поворка од големиот Струмички карневал. „Во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Откажан забавниот дел на Вевчански карневал, минимално дефиле на маски

Редакција
Вевчанскиот карневал го откажа забавниот дел од оваа манифестација поради загинувањето на млад жител на Вевчани во сообраќајна несреќа, соопшти денеска градоначалникот Спасе Кочовски. „Вевчани...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Еко Маскенбал во Рамстор мол: Пристигнува најзабавниот Еко Маскенбал во градот

Редакција
Пристигнува најзабавниот ЕКО Маскенбал во градот! На огромно задоволство на сите дечиња, Рамстор Мол во соработка со Шпаркасе Банка и Пакомак, традиционално и оваа година...