еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

34 нови вработувања во Централен регистар, плата до 53.101 денари

Централен регистар на Република Македонија објави оглас за вработување на 34 извршители на неопределено време во повеќе градови низ државата: Струмица, Куманово, Виница, Гостивар, Велес, Битола…

Платите се движат од 23.991 до 53.101 денари.

Интересно во огласот е дека се бараат и лица само со завршено средно образование и лица кои дипломирале на книжевност, одбрана или географија.

Повеќе детали за огласот ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитерџиите за новата истрага на СЈО: Ако чепнат секаде каде што треба, нема да знаеме што со парите

Редакција

Заев и Ципрас номинирани за Нобелова награда за мир од Социјалистите и Демократите, Зелените и Обединетата левица

Редакција

Мицкоски-Столтенберг: За ВМРО-ДПМНЕ неприфатлив договорот со Грција, за референдумот партијата ќе се изјасни следната недела

Редакција