еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мирко Петровски бил пронајден починат во неговиот дом во скопска Кисела Вода: Детали од МВР

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти детали за смртта на повеќекратниот македонски фитнес и боди-билдинг шампион, Мирко Петровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Почина Мирко Петровски, повеќекратен македонски фитнес и боди-билдинг шампион

-На 06.03.2024 година во 09.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на подрачје на Кисела Вода бил пронајден починат М.П. (47) од Скопје.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, велат од таму.

По наредба на јавен обвинител неговото тело било предадено на обдукција.

Фото: Инстаграм/Петровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се бришат каматите на долговите што граѓаните ги имаат кон јавните претпријатија, не и кон приватните

Редакција

Мицкоски: Пратениците ме разочараа мене, партијата и татковината и затоа ќе бидат исклучени од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

„Костал Македонија“ ќе произведува батерии за електрични хибридни возила за „Фолксфаген“

Редакција