еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Крафтинг груп“ го доби тендерот на „Македонија пат“ за материјали за обележување патишта вреден 959.000 евра

ЈП „Македонија пат“ – Скопје по распишаниот тендер за набавка на материјали за тенкослојна ознака на коловоз (боја, разредувач и перла за обележување на патишта) склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Крафтинг груп“ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 58.988.200 денари или околу 959.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Со официјална церемонија пуштен во употреба автопатот Миладиновци-Штип

Никола Осило

(ВИДЕО) Марш на гордоста: Со зурли и тапани побарана заштита на семејството и бракот

Редакција

Сите детали: Како била лекувана жената од Куманово, која е првата жртва на коронавирусот

Редакција