еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

71-годишен маж загина во несреќа во лифт во ресторан во Штип, друг се бори за живот

Лице на возраст од 71 година вчера загина во несреќа во лифт во ресторан во Штип, а друго на возраст од 56 години се бори за живот, и истото е пренесено во Клиничката болница – Штип.

Засега од Министерството за внатрешни работи нема повеќе детали за несреќата.

Според локалната телевизија Стар починатото лице и неговиот колега извршувале работна задача во моментот на несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мажот кој е повреден во несреќата во лифт во Штип е во стабилна состојба

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Една година Ист Гејт Мол: 1001 причина да го посетите

Редакција

Државна ревизија: Јавниот долг го достигна лимитот од 60% од БДП

Редакција

Кој е Оливер Вархеји, еврокомесарот за проширување, кој најавува можно разделување на Македонија и Албанија на патот кон ЕУ

Редакција