еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

66 компании кои котираат на Берзата работеле со добивка, а 23 со загуба во првите три месеци

Македонската берза објави детален преглед за тоа како работеле компаниите кои котираат на Берзата во првите три месеци од годинава.

Истиот покажува дека 66 работеле со добивка, а 23 со загуба.

Во истиот период лани 63 компании работеле со добивка, а 27 со загуба.

Детален преглед ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комерцијална банка со намалена добивка

Редакција

(Видео) Нов хит на Дац и Александар, “Воли ме сакај ме”, која е позадината на песната

Редакција

Руски морски мини невреме ги однесе накај Бугарија

Редакција