еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

АД за станбен и деловен простор без оглас се договори со „Декон-ком“ за непредвидени работи на објектот Државни институции

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката – Скопје во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор со друштвото за производство,трговија градежништво и услуги Декон-ком ДООЕЛ увоз-извоз Скопје за извдба на непредвидени работи за изградба на објект Државни институции – Централно градско подрачје на Град Скопје-Мал Ринг во Скопје.

„Постапката со преговарање без претходно објавување на оглас согласно со член 99, став (1), точка 4, алинеа 1 од Законот за јавни набавки е предложена бидејќи изведбата на непредвидените работи за изградба на објект Државни институции ГП 7.1.1 ДУП Централно градско подрачје на Град Скопје-Мал Ринг во Скопје во оваа фаза на изградба не е можно технички или економски да се одделат од Основниот договор, од 20.08.2015 година“, пишува во обрзложението.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ изнесува 21.970.033 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Сега можете да рушите и да викате од УНЕСКО ни рекоа. Ајде!„: Твитер реакции по препораката Охрид да се стави на листата на загрозени светски наследства

Редакција

(Фото) Кој е Александар Филиповски кој доаѓа на местото на Павле Богоевски

Редакција

„Ѓорчев ги знае сите села, Оливер ги знае сите верски празници„: Твитер „зовре“ за претседателските кандидати

Редакција