еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Партнер“ го доби тендерот на УЈП за привремени вработувања вреден 326.000 евра

Министерство за финансии – Управа за јавни приходи по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување „Партнер“ од Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 20.060.000 денари или околу 326.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе остане ли некој во ВМРО-ДПМНЕ: И претседателот на УМС Кржалоски, поднесе оставка

Редакција

Бројот на новозаразени со корона вирусот во Ресен продолжува да расте

Редакција

(Фото) Од Охридското Езеро извадени автомобилски гуми, пластични шишиња, најлонски кеси…

Редакција