еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 14 лица во Министерството за здравство, плата до 35.496 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за за вработување на 14 државни службеници во Министерството за здравство.

Се бараат кандидати за раководители, самостојни референти, помлади референти и помлади соработници.

Платите во зависност  од работното место се движат до 35.496 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како ли ви текна: Очајна мерка е да се субвенционираат плати за да си одат административци

Фрчат огласи за државни вработувања додека се бара лек за вишокот во администрацијата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Хилтон и официјално влегува во Македонија: Наскоро се отвара хотелот Double Tree by Hilton

Редакција

(Видео) Граѓаните се обидоа да ја тргнат оградата кај Мајчин дом во Аеродром

Никола Осило

Станете дел од големото семејство на Saudia Airlines: Една од најголемите авиокомпании во светот регрутира кандидати од Македонија

Редакција