еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

30 дена притвор за активистката Моника која се залага за легализација на марихуаната

Моника Ристеска, активистка за легализација на марихуаната, која на јавноста и стана позната по пушењето марихуана на јавно место, доби 30 дена притвор.

Таа вчера беше уапсена за трговија со наркотици.

По речиси 24 часа во полиција, таа денеска имаше распит пред извршен јавен обвинител и судија на претходна постапка.

Фото: Фејсбук-профил на Моника Ристеска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тендер „тежок“ 82.000 евра: Град Скопје купува патнички возила

Никола Осило

Папата дојде откако се залетавме кон НАТО: Лицимерие на Ватикан или закрила на Западот?

Никола Осило

(Фото) Стартуваше осумнаесеттиот Моден викенд Скопје

Редакција