еМагазин

Tag : Моника Ристеска

Македонија

Активистката за легализирање на марихуаната, Моника Ристеска осудена на една година затвор

Редакција
Активистката за легализирање на марихуаната, Моника Ристеска, е осудена на една година затвор. Делото за кое се товари е „неовластено производство и пуштање во промет...
Македонија

Новинарот Борјан Јовановски повика секој со својот џоинт да протестира пред Обвинителство за Моника

Редакција
Новинарот Борјан Јовановски, на својот Фејсбук профил, повика за подршка на денешниот протест за затворената активистка за легализација на марихуаната, Моника Ристеска. “Драги пријатели, сите...
Македонија

„И јас сум Моника, апсете ме!„: Протест за затворената активистка за легализација на марихуаната

Редакција
Здужението „Билка“ за денеска закажа протест насловен „И јас сум Моника“, како што велат од таму, против прогонот на активистката Моника Ристеска, на која вчера...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

30 дена притвор за активистката Моника која се залага за легализација на марихуаната

Редакција
Моника Ристеска, активистка за легализација на марихуаната, која на јавноста и стана позната по пушењето марихуана на јавно место, доби 30 дена притвор. Таа вчера...
Интервју

Девојката која беше приведена за пушење на џоинт ексклузивно за „еМагазин“ вели: Подобро е нелегално жив, отколку легално мртов

Редакција
Моника Ристеска која беше приведена од полицијата за пушење на марихуана на јавно место, во разговор за „еМагазин“ за овој случај, вели дека полицијата немала...