еМагазин

Tag : џоинт

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Во земјата која Биг Мајк ќе ја прави канабис суперсила во Европа, крвично дело е поседување и на еден џоинт

Редакција
Американскиот претприемач Мајкл Штрауметис или Биг Мајк, кој пак самиот се нарекува „Марихуана Дон“, по тајната средба со премиерот Зоран Заев, за која јавноста дозна...
Забава

(ВИДЕО) Мајк Тајсон ќе одгледува марихуана, со Пирс Морган во живо пушеа џоинт

Редакција
Познатиот телевизиски презентер Пирс Морган пушеше џоинт со поранешниот професионален боксер Мајк Тајсон во живо во подкастот „Hot Boxin“ на Тајсон. Тајсон најави отварање на ранч во...
Свет

(ВИДЕО) Првиот човек на Тесла, Илон Маск на интервју во живо запали џоинт, акциите на компанијата паднаа за 7%

Редакција
Акциите на Тесла паднаа за седум проценти, откако директорот Илон Маск при интервју запали џоинт. Маск разговараше со комичарот Џо Роган и во текот на...
Интервју

Девојката која беше приведена за пушење на џоинт ексклузивно за „еМагазин“ вели: Подобро е нелегално жив, отколку легално мртов

Редакција
Моника Ристеска која беше приведена од полицијата за пушење на марихуана на јавно место, во разговор за „еМагазин“ за овој случај, вели дека полицијата немала...