еМагазин

Tag : Мајк Тајсон

Забава

(Видео) Мајк Тајсон стана шампион во одгледување и пушење марихуана

Редакција
Еден од најпознатите спортисти на денешницата поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон купи ранч од 16 хектари во Калифорнија на кој произведува марихуана. Партнер во новиот...
Забава

(ВИДЕО) Мајк Тајсон ќе одгледува марихуана, со Пирс Морган во живо пушеа џоинт

Редакција
Познатиот телевизиски презентер Пирс Морган пушеше џоинт со поранешниот професионален боксер Мајк Тајсон во живо во подкастот „Hot Boxin“ на Тајсон. Тајсон најави отварање на ранч во...