еМагазин
Image default
Да помогнеме

Апел: Потребна е крвна група Б негатив

На социјалните мрежи се споделува апел за помош за крв од групата Б негатив во штипската Клиничка болница.

„Штипјани, потребна е крв од групата Б -. Сите што можете да помогнете упатете се во штипската клиничка болница и дарувајте. Да спасиме живот, да си помогнеме кога сме во можнсот“, напиша Никола Пуздерлиски на неговиот фејсбук-профил.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Семејство Настески: Ако продолжиме со ова темпо, за 15 дена ќе ги собереме потребните средства за Сара

Редакција

Возачот што почина на Стража животот воопшто не го штедел: Да помогнеме на семејството

Редакција

Еве на кои локации утре ќе можете да донирате храна за донаторската акција „Нахрани 10.000“

Редакција