еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на Државниот санитарен и здравствeн инспекторат за набавка на две возила вреден 21.000 евра

Државниот санитарен и здравствен инспекторат Скопје по распишаниот тендер за набавка на две нови моторни возила склучи договор со друштвото за промет и услуги „Аутомотив груп“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.297.648 денари или околу 21.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на ЈП „Комуналец Битола“ за набавка на теренско возило вреден 19.000 евра

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на товарно возило вреден 244.000 евра

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Паркови и зеленило“ за набавка на две возила вреден 22.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата ќе ја реконструира вилата Свети Стефан во Охрид

Редакција

Единствениот кандидат, Мустафа Хајрулахи, избран за шеф на Вишото јавно обвинителство Скопје

Редакција

Велигденско послание на г.г. Стефан и Синодот на МПЦ-ОА: Патот кон обновувањето на нашата падната човечка природа почнува со покајанието, проследено со богољубие и човекољубие

Редакција