еМагазин
Локално

Бесплатен јавен превоз по повод манифестацијата „Бела ноќ“

По повод манифестацијата „Бела ноќ“, граѓаните ќе можат да го користат јавниот превоз бесплатно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие- ЈСП.

Бесплатниот превоз, како што појснуваат оттаму, ќе важи од 18 часот во сабота на 5 октомври до 4 часот во недела на 6 октомври.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изменет сообраќаен режим за време на „Бела ноќ“

(Програма) В сабота 15. „Бела ноќ“ во Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма во Кочани: Маж нападнал вработени во градинка

Никола Осило

Несекојдневен случај на Попова Шапка: Навредувал странци бидејќи не се возеле со неговиот ратрак

Редакција

Кривични пријави за полицајци кои претепале момче од Охрид

Никола Осило