еМагазин
Image default
Локално

„БМВ“ излета кај Смилковско Езеро, повредено едно лице

Автомобил марка „БМВ“ попладнево излета од автопатот кај Смилковско Езеро при што со повреди се здобило едно лице.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во полицијата е пријавено дека попладневно сообраќајна несреќа се случила на скопската обиколница кај Смилковско Езеро. Според пријавата возилото излетало, а едно лице е повредено и пренесено во Клиничкиот центар Скопје.

Полицијата врши увид на местото на сообраќајната незгода.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Долг од 15 милиони денари причина за прекинот на снабдување со природен гас во Oпштина Чаир?

Редакција

Три лица добија по 30 дена притвор за полов напад врз дете

Редакција

Пијан во „Рено“ сеел страв на собир на плоштадот во Демир Капија

Никола Осило