еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Борко Ристовски за Макрадули и Шилегов: Срамота и брука!

Ракометарот Борко Ристовски на неговата фејсбук-страница реагираше на однесувањето во Собранието на заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, за време на расправата за аерозагадувањето.

„Скопје се гуши! Македонија се гуши! Меѓутоа, господава колку што разбрав и прочитав на седница за наоѓање решение на проблемот, имаат очигледно „попаметна“ работа. Срамота и брука!“, напиша Ристовски.

Skopje se gusi! Makedonija se gusi ! Megutoa gospodava kolku sto razbrav i procitav na sednica za naoganje resenie na…

Posted by Borko Ristovski on Вторник, 27 ноември 2018

Макрадули реагираше на мајтапењето на социјалните мрежи и вели дека станува збор за фотомонтажа.

Очигледно е дека на некои "медиуми" им смета борбата и Планот за чист воздух. Ниедни обиди за лажни фотомонтажи и лажни…

Posted by Јани Макрадули on Вторник, 27 ноември 2018

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Шилегов на расправата за аерозагадувањето во Собрание си играше игричка на мобилниот

Макрадули: Никој не може повеќе да ја сака ќерка ми од мене, ви гарантирам воздухот ќе биде чист

Твитер „удри“ по Шилегов: „Скопје не може за град да се кандидира, не пак за зелен“

Шилегов не престанува да не засмејува, Скопје еден од најзагадените градови во Европа кандидат за најзелен европски град

Фото: Фејсбук/Ристовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Движењето за чист воздух“ реагира по информацијата дека нема докази за незаконско работење на Дрисла

Редакција

Електричниот тротинет – транспорт на сегашноста

Редакција

„Ле Соар“: Аерозагадувањето од западниот Балкан го загрозува здравјето и на граѓаните на ЕУ

Редакција