еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „удри“ по Шилегов: „Скопје не може за град да се кандидира, не пак за зелен“

Лавина реакции на социјалната мрежа Твитер прдизвика најавата дека Скопје ќе се кандидира за најзелен град во Европа.

Твитерџиите со неверување прашауваат како може градот кој е број еден по загадување истовремено да биде и најзелен град.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шилегов не престанува да не засмејува, Скопје еден од најзагадените градови во Европа кандидат за најзелен европски град

Европската комисија ја прифати кандидатурата на Град Скопје за „Европска зелена претстолнина 2021“

Што содржи апликацијата со која Град Скопје ќе конкурира за „Европска зелена претстолнина 2021“

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени избори, заедно со претседателските

Редакција

Хоспитализирани уште две деца со мали сипаници: Моментално болни 20 деца и двајца возрасни

Редакција

Каков имот пријавил Едмонд Адеми, кој е во фокусот на јавноста за дивоградбите во Охрид

Редакција