еМагазин
Image default
Бизнис

Централна кооперативна банка оствари добивка од 10,9 милиони денари

Во периодот од 01.01.2018 до 31.03.2019 година, Централна кооперативна банка оствари добивка во износ од 10,9 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на претходната година кога банката имала загуба од 5,1 милиони денари, покажува годишниот извештај на банката објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Централна кооперативна банка на ракодводниот кадар лани му исплатила 518.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Tриглав Осигурување во првиот квартал со добивка

Редакција

Државната комисија за спречување на корупцијата вработува осум лица, плата до 26.278 денари

Редакција

Западен Балкан губи 16% од растот на БДП поради малата вклученост на жените во бизнисот

Редакција