еМагазин
Image default
Локално

Четиригодишно дете прегазено од трактор

На 04.08.2019 година околу 15,30 часот било пријавено дека во с.Двориште- беровско, пред мостот на „Дворишка река“ додека М.Т.(49) управувал трактор „Фиат 446 ДТ“, кој влечел приколка, во која биле Н.Т.(49) и уште две деца, едно од децата (4) паднало и било прегазено со десното тркало, информира МВР.

Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Здравствениот дом Берово за укажување на лекарска помош, а потоа во Медицинскиот центар Штип. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Берово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца кумановци го ограбиле татка си: Му зеле 20.000 долари и 400.000 денари

Никола Осило

Повредена патничка на ЈСП по каменување на автобус во Јурумлери

Никола Осило

Млада скопјанка тешко повредена во сообраќајка со мопед

Никола Осило