еМагазин
Image default
Локално

Со „БМВ“ удрил во малолетник

На 04.08.2019 во 11,30 часот било пријавено дека во с.Калник–тетовско, патничко моторно возило „БМВ“ со италијански национални ознаки, управувано од Ј.А.(20) од с.Калник, удрило во малолетник од с.Боговиње-тетовско, кој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Тетово.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за претседател на здружение на пензионери: Си трошел пари по ќеф

Никола Осило

Вработена на студентски прашања крадела пари од студентите на Економски факултет

Редакција

Седум нови сомнителни случаи на заболени од морбили

Редакција