еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Делта спорт“ го доби тендерот на МВР за набавка на спортска опрема вреден 316.000 евра

Министерството за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на спортска опрема склучи договор со друштвото за трговија и застапување „Делта спорт“ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 19.446.990 денари или околу 316.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Француските специјалци користат гранати против „Жолтите елеци“

Никола Осило

Министерството за финансии вработува девет лица, плата до 25.023 денари

Никола Осило

(ВИДЕО) Ципрас на „гости“ кај пријателот Заев

Редакција