еМагазин
Image default
Бизнис

Ден по референдумот: Фондот за здравство вработува десет лица

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 10 јавни службеници во Фондот за здравствено осигурување на Македонија.

Се бараат двајца шефови на кабинет, стручен соработник за управување со човечки ресурси, соработник за договори со здравствени установи, соработник за надоместок за лекови, контролор, тројца раководители на подрачни служби и еден републички инспектор.

Платите во зависност од работното место се движат од 26.000 до 31.900 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Услуги од десет институции ќе ги добивате на едно место

Редакција

Најголем пораст кај акциите на ЗК Пелагонија, најголем пад кај Жито Полог

Редакција

„Скопски пазар“ повторно ја „стресе“ берзата: Продаден блок акции за 572.000 евра

Никола Осило