еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед; Акции од Македонската берза со најголем пораст и пад на вредноста во март

Македонската берза го објави билтенот за март, годинава во кој се објавени податоците за акциите со најголем пораст и пад на вредноста.

Минстиот месец, најголем пораст имале акциите на Интерпромет Тетово, а најголемо опаѓање акциите на Гранит.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем пад на прометот на Македонската берза во март

Акциите на Комерцијална банка, Алкалоид и Макпетрол најтргувани на Македонската берза во март

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Спектакуларен огномет за дочекот на Новата година во Белград

Редакција

„Мислиш вест од Фчерашни е!!!“: Твитер реакции за Камчев, кој ги бодреше Вардарци во живо во Келн

Редакција

Убава вест: Оздравени 900 болни од Ковид-19

Редакција