еМагазин
Image default
Локално

Девојче му пратило експлицитни фотографии, тој ги покажувал на другарите

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против 16-годишник од беровско село поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување на порнографски материјал на малолетник“, информира МВР.

Во текот на март 2019 година 15-годишно девојче на пријавениот, преку мобилен телефон, му испратило фотографии со експлицитна содржина, по што тој ги прикажал фотографиите на повеќе негови другари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гори нискостеблеста шума во липковско и кумановско на тешко пристапен терен

Никола Осило

Пустош во кичевско: Бесправно исекле 400 дабови стебла

Никола Осило

Масовна тепачка во Охрид за новогодишната ноќ

Никола Осило