еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Димитров и Заев лежерно во Охрид

„Work hard, play hard“- напиша министерот за надворешни работи Никола Димитров на неговиот фејсбук-профил.

Тој на фотографијата е со премиерот Зоран Заев каде што лежерно се фотографирани на брод.

Од Владата информираа дека министрите овој период користат годишен одмор, а за премиерот Зоран Заев информираа дека одморот ќе го помине во Охрид.

По неколку дена одмор во Маврово, Димитров му се придружи на Заев во Охрид.

Фото: Фејсбук профил на Никола Димитров

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови 200 случаи на заразени од корона вирусот, најмногу во Скопје

Редакција

(Галерија) „Мал Битолски Монмартр“ во Бигорски: Деца од цел свет ја цртаа архитектурата на манастирот

Редакција

Детален преглед: Кои се фирмите што добија субвенции од програмата за микро, мали и средни претпријатија?

Редакција