еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дирекцијата за заштита и спасување вработува шест лица, плати до 29.693 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 6 државни службеници во Дирекцијата за заштита и спасување.

Се бараат кандидати за раководители, соработници и помлади соработници.

Платите во зависност од работното место се движат до 29.693 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има уште две фази до промена на Уставот, пак ќе бидат потребни 80 пратеници

Редакција

Владата не била информирана за одлуката на менаџментот да го затвори „Македонско село“ и ги повика на состанок

Редакција

АХВ: Откриено олово во јагоди и кадмиум во марула и спанаќ

Никола Осило