еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Директорот на БЈБ, Велковски во анкетниот лист пријавил два автомобили

Директорот Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Лазо Велковски, за кој министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ќе побара разрешување од Владата, во својот анкетен лист кој го доставил до Антикорупоциска комисија пријавил два автомобили.

На свое име пријавил Ауди А4, проценето на 1 милион денари, а на име на децата Рено Меган, проценето на 300 илјади денари.

Велковски според МВР ангажирал службено возило „Ренџ ровер дискавери спорт“ и член на неговото обезбедување за патување на неговата ќерка во Грција.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА И ОВАА СТОРИЈА

Кој е Лазо Велковски, за кој е побарано разрешување поради скандалот со службено возило

Целиот анкетен лист и што се пријавил Велковски, видете ОВДЕ.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нов биланс: Од коронавирусот во светот починаа 3.304, заразени се 96.274, а излекувани 53.900 лица

Редакција

ПОА на Вранишковски повторно се обедини со Македонската православна црква

Редакција

Драстичен раст на долгот на граѓаните и фирмите на новата листа на должници на УЈП

Редакција