еМагазин

Tag : Лазо Велковски

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Директорот на БЈБ, Велковски во анкетниот лист пријавил два автомобили

Редакција
Директорот Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Лазо Велковски, за кој министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ќе побара разрешување од Владата, во својот анкетен лист кој...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Лазо Велковски, за кој е побарано разрешување поради скандалот со службено возило

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски поради скандалот со службениот „Ренџ ровер дискавери спорт“ ќе побара од Владата разрешување на директорот Бирото за јавна безбедност, Лазо Велковски....