еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

До сега, само двајца вработени во градинките се позитивни на корона вирусот

Од вкупниот број направени тестови (744) во изминатото деноноќие, 355 теста се во рамките на скринингот, информираат од Министерство за здравство.

„Тестирањата се направени преку Центрите за јавно здравје во Велес, Кочани, Куманово и Скопје во градинки и геронтолошки установи и не се регистрирани позитивни случаи на Kовид-19.

Досега со скринингот направени се 2.060 тестирања на Kовид-19, а регистрирани се само два позитивни случаи на вработени во градинка во Битола и во Скопје.

Сите останати резултати се негативни,“ се вели во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

20 нови случаи на заболени од корона вирусот, од кои 16 во Скопје

Убава вест: Оздравени нови 24 пациенти од корона вирусот, вкупната бројка до сега е 1.411

63-годишен пациент од Скопје почина од корона вирусот, вкупната бројка до сега изнесува 113

(Фото) Како изгледа наод на бели дробови со корона вирус и како се дише: Ставете дебела перница врз вашето лице и побарајте некој да ја притисне

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Твитер“ коментари за Ристиќ: Па и да била пијана, кој нормален може да се соочи со трезна глава со сите ваши/наши ѓубриња?

Редакција

На Денот на планетата Земја нуркачите од „Амфора“ го чистеа дното на Охридското езеро кај Музејот на вода

Редакција

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството вработува 8 лица, плата до 31.323 денари

Никола Осило