еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Лазаров: Се одраа луѓето од тестови плаќање, некој треба дебело да одговара за ова

Доктор Ненад Лазаров, на својот Фејсбук профил пишува дека е недозволиво е што државата не обезбеди барем брзи антигенски тестови кај матичен лекар.

“Се одраа луѓето од тестови плаќање, некој треба дебело да одговара за ова.

Недозволиво е што државата не обезбеди барем брзи антигенски тестови кај матичен лекар, свесно и целно не правите телефонски администратори и бајачи, а можеме многу повеќе од тоа“, пишува тој на Фејсбук.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајцата македонски државјани кои беа во камп во Мароко пристигнаа во Мадрид

Редакција

Пановски: Несаканите ефекти од вакцините во однос на постковид последиците, се минимални и неспоредливи

Редакција

(Фото) Познато кои спортски брендови ќе се продаваат во East Gate Mall: Еден од нив за прв пат доаѓа во Македонија

Редакција