еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Друже Зоќи, љубичице бела, тебе воли омладина цела“: Твитер за споредбата на Каевски на Заев со Тито

Споредувањето на премиерот Зоран Заев со поранешниот претседател на Југославија, Јосип Броз Тито, од страна на претседателот на подмладокот на СДСМ и директор на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи.

Тој во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 рече дека ние на децата и внуците ќе им раскажуваме како Заев со Владата успеал да го реши деценискиот спор, исто како што за „наштите родители најмногу направил Јосип Броз Тито“.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

Фото: Фејсбук/Каевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пријавени вкупно 75 случаи со симптоми на мали сипаници: Најмногу има во Аеродром

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на СОУ „Нико Нестор“ за набавка на масло за домаќинство вреден 58.000 евра

Никола Осило

(ВИДЕО) Со Груевски во Будимпешта ручал вработен во Царинската управа

Редакција