еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ ќе му плати 36.450 евра на „Про-цит“ за сервисирање на возила

АД Електрани на Македонија – Скопје во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор за сервисирање на возила за потребите на АД ЕЛЕМ Скопје –Дирекција со друштвото за производство трговија и услуги „Про-цит“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.242.000 денари или 36.450 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕЛЕМ стана ЕСМ: Кои се новите имиња на МИА, Македонска пошта…

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за набавка на масло за домаќинство вреден 93.000 евра

„Октопус Ријека“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за одржување на преливна шахта во ХЕЦ Козјак вреден 537.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фруктал Мак“ ја зголеми добивката

Никола Осило

Ципрас: Северна Македонија, која се роди денес ќе биде земја пријател

Редакција

Tројца осомничени за новата истрага на СЈО „Поштенска банка“ добија мерки за претпазливост

Редакција