еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ ќе му плати 36.450 евра на „Про-цит“ за сервисирање на возила

АД Електрани на Македонија – Скопје во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор за сервисирање на возила за потребите на АД ЕЛЕМ Скопје –Дирекција со друштвото за производство трговија и услуги „Про-цит“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.242.000 денари или 36.450 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕЛЕМ стана ЕСМ: Кои се новите имиња на МИА, Македонска пошта…

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за набавка на масло за домаќинство вреден 93.000 евра

„Октопус Ријека“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за одржување на преливна шахта во ХЕЦ Козјак вреден 537.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Главоболки за ДИК: 1ТВ бара исплата на штета од 100.000 евра за необјавен ценовник

Никола Осило

Уставниот суд ќе ја оценува законитоста на ДУП-от на Аеродром

Никола Осило

„Тежок“ тендер: „Никоб“ за три милиони евра ќе ги обезбедува објектите на државната управа

Никола Осило