еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Јелена Карлеуша ја засени Северна Македонија

Главна вест изминативе денови во Македонија не беше нејзиното ново име – Северна Македонија, загадувањето или официјализирањето на албанскиот јазик како втор службен во земјава, туку контраверзната српска пејачка – Јелена Карелуша.

По кој знае кој пат во живо гледаме како нечии приватен живот е буквално сервиран по медиумите, со бројни баналности, нецензурирана голотија и глупости, а сосема е неважно дали оваа е само сценарио за уште поголема слава и повеќе пари или нечија одмазда.

Ако не друго, нешто паметно од случајот со Карлеуша, е што уште еднаш треба да се потсетиме дека живееме во време кога треба да бидеме многу внимателни со кого се разменуваме фотографии, лични податоци или чатаме преку камера на интернет.

А за тоа колку вакви модели се погрешни и штетни, пред се за децата, доволно е кажано.

Фото: Инстаграм/Карлеуша

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски хит на Твитер: „Го нема никаде, ко мајка ми да го кренала“

Редакција

(Видео) Светски лидери му одадоа почит на Жак Ширак: Со „Марсељезата“ испратен експретседателот на Франција

Никола Осило

„Њујорк тајмс“: „Посетата на Папата сигнал за крај на тридецениската меѓународна изолација на Северна Македонија“

Никола Осило