еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на Министерство за правда за набавка на струја вреден 45.000 евра

Министерството за правда по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија за потребите на Министерството за правда и подрачните одделенија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи актив“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.803.816 денари или околу 45.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на ГТЦ за набавка на струја вреден 863.000 евра

„Енерџи актив“ го доби тендерот на затворот „Идризово“ за набавка на струја вреден 208.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата со реакција: Осудениот Груевски ќе ја отслужи казната во Македонија

Редакција

Централна кооперативна банка успешно реализира јавна понуда на обврзници во износ од 5.000.000 евра

Никола Осило

„Кучето на Мира Дизел вработено во гранична полиција“: Твитер „експлодира„

Редакција