еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи активе“ го доби тендерот на ГТЦ за набавка на струја вреден 46 милиони денари

АД Градски Трговски Центар по распишаниот тендер за набавка не електрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи активе“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 46.890.618 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ако во Сарај, Чаир, Гази Баба и Аеродром не се почитуваат мерките, општините ќе одат во карантин

Редакција

Државниот инспекторат за транспорт вработува, плата од 25.002 денари

Никола Осило

(Видео) Актери им одржаа лекција на несовесните возачи

Редакција